FAQ

Czy możemy użyć mniej folii niż powierzchnia użytkowa?

Tak możemy ale będzie to wpływać na koszty użytkowania. Ważniejszym czynnikiem jest dobranie odpowiedniej mocy folii do zapotrzebowania energetycznego nieruchomości.

Czy musimy montować folie pod meble?

Tak! Dlaczego? 7 lat doświadczenia z zakresu pomiarów termowizyjnych oraz nasze badania wykazały, że miejsca o niskich właściwościach izolacyjnych (miejsca za szafą, narożniki), które zostaną zakryte np. meblami, a nie będą grzane i wentylowane będą miejscem występowania wilgoci oraz pleśni.

Czy Folia emituje pole elektromagnetyczne?

Nie, badania laboratoryjne polskich jednostek badawczych wykazały brak pola magnetycznego.

Czy folia może ulec samozapłonowi?

Nie. Nasze folie są wykonane z najwyższych materiałów i nie są produkcji chińskiej. Ogniwa węglowe w naszym systemie grzewczym są pokrytą folią PET, która topi się a nie pali przy temperaturze 180oC. Maksymalna temperatura folii grzewczej to 45oC dlatego też nie ma obawy przed samozapłonem.

Czy folia grzewcza emituje promieniowanie?

Mimo że samo słowo „promieniowanie” jest odbierane negatywnie, a nie powinno – tak, nasza folia emituje promieniowanie podczerwone. Jest to takie same promieniowanie jakie emituje słońce, więc jest w pełni bezpieczne w codziennej eksploatacji.

Czy folia może ulec zniszczeniu?

Nie, nasza folia grzewcza jest wykonana z najwyższych certyfikowanych materiałów.
Przed wybraniem głównego producenta folii grzewczych przeprowadziliśmy testy na wielu producentach i zdarzały się folie wykonane z słabej jakości materiałów dzięki czemu były podatne na pękanie oraz kruszenie.